Autobusy i tramwaje za darmo na PGE ARENĘ z okazji Dnia Dziecka

Kim będziesz, gdy dorośniesz? 

Zostanę strażakiem, policjantem albo... kierowcą autobusu! Czasy się zmieniają, ale pomysły najmłodszych na własną przyszłość od pokoleń pozostają uniwersalne. Na zabawie z okazji Dnia Dziecka przy PGE ARENIE będzie można „przymierzyć” się do tych marzeń.

Podczas największego rodzinnego festynu w Trójmieście – w ostatnią niedzielę maja – właśnie przy stadionie, będzie można zwiedzić kilkanaście autobusów, zarówno tych zabytkowych, jak i nowoczesnych, udostępnionych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.  Będzie wśród nich popularny niegdyś Jelcz „Ogórek” oraz jeden z modeli Ikarusa.

- Dzieci często marzą o tym, żeby zostać kierowcą autobusu czy tramwaju. Fascynują się pracą strażaków i policjantów. Zabawa u nas z okazji Dnia Dzieckabędzie dla nich świetną okazją, żeby chociaż na chwilę usiąść za kierownicą autobusu, a także na żywo obejrzeć efektowne pokazy anyterrorystów, policjantów i strażaków. Kto wie, może właśnie tego dnia, dobrze się bawiąc,  niektóre dzieci podejmą poważne decyzje na przyszłość? – mówi Wojciech Dąbrowski ze spółki Arena Gdańsk Operator.

Na festynie będzie też pogotowie techniczne, wraz ze specjalistycznym dźwigiem tramwajowym. Zaplanowano także pokazy wozów bojowych Straży Pożarnej i Policji. Pojawią się nawet antyterroryści ze specjalnym robotem. Zajrzeć będzie można do wozu transmisyjnego Radia Gdańsk.

Do wspólnej zabawy przy stadionie zapraszają Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz, PGE ARENA Gdańsk i ZKM Gdańsk. 

- Dla młodych miłośników komunikacji miejskiej przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. Na festynie będzie można nie tylko usiąść za kierownicą autobusu, ale także rzeczywiście poczuć się przez chwilę kierowcą tak wielkiego pojazdu. W dwóch autobusach zamontowane zostaną symulatory jazdy. To dzięki nim będzie można zmierzyć się z drogowymi przeszkodami. Najmłodszym pomogą oczywiście zawodowi kierowcy – mówi Jerzy Zgliczyński, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Zarówno na festyn, jak i z powrotem do domu będzie można dojechać za darmo autobusem lub tramwajem. Z myślą o uczestnikach imprezy ZKM Gdańsk uruchomi kilkanaście bezpłatnych linii specjalnych. Tramwaje TA, TB, TC, TD, TE i TZ będą kursować z dzielnic Łostowice, Chełm, Przeróbka, Jelitkowo oraz pętli Kliniczna. Na tory wyjadą również tramwaje zabytkowe! 

Z kolei autobusy A91, A92, A93, A94, A95, A96, A97 i A98 dowiozą na festyn mieszkańców Zaspy, Złotej Karczmy, Jasienia,  Łostowic, Gdańska Południe i Kiełpina Górnego oraz wszystkich dzielnic na trasie do PGE ARENY Gdańsk.

Partnerami strategicznymi imprezy są InvestGDA i Grupa GPEC wspiera nas także SEAT Plichta. W przygotowaniach do największego festynu rodzinnego w Trójmieście z okazji Dnia Dziecka uczestniczy również 25 innych partnerów. Zabawa w niedzielę, 31 maja, rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa aż do godziny 17.00.

 PGE ARENA Gdask DzieDziecka2014 fot.3

Newsletter

Formularz kontaktowy