Biznesmeni znowu zagrają w siatkówkę na plaży!

Drużyna Stadionu Energa Gdańsk nie może doczekać się czerwcowego turnieju siatkówki plażowej

Biznesmeni na plaży z piłką siatkową? Czemu nie! Już po raz szósty w Sopocie odbędzie się w czerwcu turniej siatkówki plażowej Beach Volleyball Business Cup. Z roku na rok rośnie liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach. Drużyny rejestrować można poprzez stronę internetową: http://www.bvbcup.pl/rejestracja/.

Wzorem lat ubiegłych tegoroczna edycja turnieju BVB Cup zlokalizowana będzie na plaży przy sopockim molo. Rozgrywki odbędą się w weekend, 18 – 19 czerwca 2016 r. Ideą imprezy jest promowanie aktywnej postawy pracodawców, co bezpośrednio przekłada się na relacje w firmie.

- Wspólna gra zdecydowanie sprzyja utrzymywaniu bardzo dobrej atmosfery w pracy - mówi Wojciech Wojciechowicz, zawodnik zwycięskiej drużyny BVB Cup 2015. Zdaniem organizatorów zaangażowanie pracowników w życie firmy można budować właśnie poprzez rywalizację sportową.

- To bardzo rozwijający element i silny bodziec do działania - twierdzi Tomasz Kowalski, Prezes Stadionu Energa Gdańsk, który brał udział w rozgrywkach w 2015 roku. - Poza tym, podobnie jak na boisku, drużyna biznesowa musi współpracować i być zorientowana na cel, jaki ma do osiągnięcia.

Dlatego turniej siatkówki to świetna okazja do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych. Jednak to, co warte jest podkreślenia to także tworzenie unikatowej, w skali kraju, kultury biznesowej.

- Natura gry zespołowej ma odzwierciedlenie w życiu zawodowym, przede wszystkim w pracy grupowej - mówi Monika Reszko, ekspert ds. komunikacji i relacji wewnętrznych, pomysłodawczyni rozgrywek. - To styl kierowania warunkuje w dużej mierze efektywność organizacji. Turniej z jednej strony ma ułatwiać działania integracyjne firm, z drugiej zaś stwarza okazję do pokazania wyników tych procesów na zewnątrz. Ale niewątpliwie to także okazja do przeżycia niezwykłych emocji.

- Braliśmy udział w turnieju po raz pierwszy i jesteśmy pod wrażeniem poziomu organizacji. Podczas całego eventu każdy z teamu organizatorów chętnie służy pomocą. Świetna atmosfera, miejsce, osoby wspierające, prowadzący, jednym słowem ocena dziesięć na dziesięć - mówił Dariusz Tomaszewicz, uczestnik rozgrywek w 2014 roku.

BVB Cup to jednak nie tylko świetna zabawa dla zawodników, którzy zmagają się z rywalami w piłce siatkowej na plaży. Organizatorzy zadbają o kibiców i ich najbliższych. To właśnie z myślą o nich w tym roku także zaplanowano imprezy towarzyszące, również dla rodzin. Są to m.in. zajęcia CrossFit na plaży, specjalna strefa kibica i oczywiście strefa Kids.

Kibice mogą liczyć na ciekawe nagrody, o ile tylko wezmą udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Jednak moc gardeł i ręce dopingujących potrzebne są zawodnikom najbardziej. Dlatego wszystkie drużyny liczą na wsparcie. Liczba kibiców zgromadzonych na ubiegłorocznych rozgrywkach przeszła oczekiwania organizatorów. Podobnie jak w poprzednich latach, mecze koordynować będą licencjonowani sędziowie.

Szczegóły publikowane będą na stronie: www.bvbcup.pl oraz https://www.facebook.com/bvbcup/.

BVBCup2016

Newsletter

Formularz kontaktowy