Dojazd na mecz Lechia Gdańsk - Cracovia i informacje o parkingach

Sprawdź jak dojechać na pierwszy mecz na Stadionie Energa Gdańsk

Podpowiadamy jak dojechać na mecz Lechia Gdańsk - Cracovia.

Dojazd komunikacją miejską:
• na mecz można dojechać darmowym pociągiem SKM, który będzie kursował na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo - Gdańsk Główny. Rozkład: tutaj.
• tramwaje linii 10 i autobusy linii 158 będą jeździły wg sobotniego rozkładu jazdy. Po zakończeniu meczu, na około 40 minut zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Dojazd samochodem:
• w dniu meczu dostępny będzie płatny parking P4Opłata 15zł przy wjeździe. Płatność wyłącznie gotówką. Dla niepełnosprawnych dostępny będzie parking P5.

Dojazd autokarem:
• na ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżną do ul. Uczniowskiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów. Poniżej oficjalny komunikat ZTM Gdańsk:

„W związku z organizowanym meczem w dniu 22.07.2017r. Lechia Gdańsk – Cracovia na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu
ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

 Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących sobotnich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:26 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:47 i 20:07 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami
i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Newsletter

Formularz kontaktowy