Dojazd na mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Sportowa #MocWrażeń na Stadionie Energa Gdańsk

Podpowiadamy jak dojechać na sobotni mecz.

Dojazd komunikacją miejską:

• na mecz można dojechać darmowym pociągiem SKM, który będzie kursował na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo - Gdańsk Główny. Kolejki kursują z peronu 5. Rozkład:Zrzut ekranu 2017 10 19 o 12.11.36

• tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą jeździły wg sobotniego rozkładu jazdy.

Dojazd samochodem:

Parking P4 będzie płatny 15zł. przy wjeździe. Płatność wyłącznie gotówką.
Dla gości Fun Areny dostępny będzie parking P5. Od godz. 18.00 płatny 15zł, wyłącznie gotówką.

Poniżej oficjalny komunikat ZTM:

„W związku z organizowanym meczem w dniu 21.10.2017r. Lechia Gdańsk – Lech Poznań na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu 
ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKMna trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących stałych  sobotnich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:54 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:31 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.
Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl"

 

Newsletter

Formularz kontaktowy