Dzieci i młodzież z Gdańska przykładem dla kibiców

#Tutaj się bawię

Każdy z nas, uczestnicząc w sportowych wydarzeniach, swoim zachowaniem i emocjami tworzy wizerunek polskiego kibica. Jak sprawić, aby ten wizerunek był pozytywny? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów „Pozytywnego Kibicowania”. Profilaktyczny projekt skierowany do dzieci i młodzieży w różnym wieku już 19 i 26 października na Stadionie Energa Gdańsk. 

Celem projektu jest zmiana obrazu polskiego kibica poprzez tworzenie życiowych zasad fair play, konstruktywną dyskusję i rozwijanie partnerskich relacji. Uczestnicy nauczą się jak zachować asertywność w trudnych i problemowych sytuacjach oraz jak świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w ciekawych ćwiczeniach i symulacjach zachowań, które pomogą im zrozumieć co dzieje się z nami kiedy przeżywamy silne emocje lub bierzemy udział w zawodach sportowych. Będą mieli okazję dowiedzieć się jak czują się zawodnicy po otrzymaniu czerwonej kartki i jak radzą sobie z nienawiścią płynącą z trybunwyjaśnia Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego.

Podczas warsztatów uczestnicy będą ćwiczyli budowanie pozytywnych więzi w grupie poprzez odwzorowanie zachowań i emocji towarzyszących wydarzeniom sportowym.

­– Sport, a w szczególności piłka nożna, ma ogromny wpływ na społeczeństwo. Dlatego jest doskonałym narzędziem do kreowania pozytywnych przykładów i szerzenia dobrych praktykmówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk i dodajePoprzez naszą wspólną inicjatywę chcemy pokazać młodym ludziom, że mają wybór. Nie muszą bezmyślnie naśladować negatywnych zachowań innych. Co więcej, mogą sami kreować pozytywny wizerunek kibica. A gdzie lepiej się tego nauczyć jak nie na Stadionie Energa Gdańsk, centrum gdańskiego kibicowania.

Innowacyjne podejście do przekazywanych treści oraz ciekawe narzędzia i metody pracy zastosowane podczas warsztatów mają przyczynić się do kształtowania pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży, przeciwdziałania agresji oraz ograniczenia ryzykownych zachowań poprzez podniesienie własnej wartości.

Zależy nam, aby od najmłodszych lat zaszczepiać wśród mieszkańców Gdańska zdrowego ducha kibicowania i sportowej rywalizacji. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że codzienność składa się z mniejszych lub większych wyborów. Kluczem do podejmowania właściwych decyzji jest poznanie samego siebie, swoich emocji i konsekwencji swoich działańpodpowiada Grzegorz Szczuka.

Warsztaty na Stadionie Energa Gdańsk odbędą się 19 i 26 października o godz. 16.00 i potrwają półtorej godziny. Projekt realizowany jest przez Miasto Gdańsk we współpracy ze Stadionem Energa Gdańsk. Szczegóły na stronie http://pozytywnekibicowanie.pl/warsztaty/.

StadionEnergaGdansk

Newsletter

Formularz kontaktowy