Finał FIFA 15 na PGE ARENIE

Finał rozgrywek FIFA

Zamiast wybiec na murawę, zawodnicy zasiądą przed konsolami, a wirtualne piłkarskie rozgrywki będzie można śledzić na wielkim ekranie. Finał otwartego turnieju FIFA 15 odbędzie się 22 maja na PGE ARENIE Gdańsk.

Turniej wirtualnej piłki nożnej organizują – w partnerstwie z PGE ARENĄ Gdańsk – GAMA Gdański Archipelag Kultury oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Eliminacje do rozgrywek odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę, 15 i 16 maja, w siedzibie GAMY, czyli po sąsiedzku ze stadionem, w dzielnicy Letnica, przy ulicy Starowiejskiej. Udział w turnieju jest bezpłatny. Uczestnicy będą rywalizować w trzech grupach wiekowych: od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat oraz powyżej 14 lat.  Do ich dyspozycji będą konsole XBOX 360 i Playstation 3.

– FIFA 15 pozwala graczom prowadzić wirtualnych zawodników w zupełnie nowy, bardziej zaawansowany sposób. Mogą o wiele bardziej precyzyjnie niż we wcześniejszych wersjach gry sterować krokami i zwrotami, co daje poczucie większej kontroli nad ruchami zawodników – mówi Marzena Dramińska, kierownik GAMY. – Niezwykle realistyczne są również pojedynki jeden na jednego. Zasłanianie piłki ciałem, mechanika popchnięć i pociągnięć, a także odbieranie piłki w sposób pozwalający ją przejąć, a nie tylko wykopać spod nóg przeciwnika, czynią grę obronną dużo bardziej satysfakcjonującą – podkreśla Marzena Dramińska.   

W grze FIFA 15 udoskonalone zostało również zachowanie piłki. Wiernie odwzorowana trajektoria jej lotu zmienia się po każdym dotknięciu, kopnięciu czy rykoszecie futbolówki. Rozgrywki powinny więc dostarczyć wiele autentycznych emocji uczestnikom i osobom, które będą im kibicować.

Tym bardziej, że wielki finał – zaplanowany na kolejny piątek, 22 maja o godzinie 15:00 – odbędzie się w miejscu najbardziej odpowiednim: na prawdziwym piłkarskim stadionie. Na uczestników czekać będzie Sala Pucharowa na PGE ARENIE, a w niej stanowiska do gry i duży ekran.

- Mam nadzieję, że stadionowe otocznie będzie natchnieniem dla uczestników i sprawi, że udział w finale turnieju FIFA 15 stanie się dla nich wyjątkowym przeżyciem – mówi Wojciech Dąbrowski z PGE ARENY Gdańsk. – Chętnie uczestniczymy w życiulokalnej społeczności i rozwijamy dostępną dla niej ofertę rekreacyjną i rozrywkową. Współpracujemy z Gdańskim Archipelagiem Kultury nie po raz pierwszy. Wspólnie organizujemy również zbliżający się wielki festyn na PGE ARENIE z okazji Dnia Dziecka –  dodaje Wojciech Dąbrowski. 

 

 TURNIEJ

Newsletter

Formularz kontaktowy