Inauguracja projektu Drużyna Energii na bursztynowym stadionie

Projekt jak żaden inny zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej

Co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę. Co jest przyczyną? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Grupa Energa i New Balance postanowili to zmienić. Już 17 października na Stadionie Energa Gdańsk rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii – programu, który ma za zadanie pokazać, że technologia może być sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjów. Podstawowy cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka,  Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz  Krzysztof Ignaczak.

Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi pełen wyzwań sportowy turniej, sprawdzający umiejętności młodych zawodników.

Jak przystąpić do zmagań?

To proste! Po pierwsze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie DruzynaEnergii.pl. Może to zrobić nauczyciel lub dyrektor szkoły. Aby wejść do programu, uczniowie muszą nagrać liczący nie więcej niż 120 sekund materiał wideo, w którym pokażą sportowy charakter swojej szkoły. Termin zgłoszeń mija 13 listopada. 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w projekcie Drużyna Energii.

Na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każde wideo z zadaniem „odrobionym” przez młodzież szkoła otrzyma punkty. Do najbardziej aktywnej w każdym miesiącu placówki przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs. Punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Wśród konkurencji nie zabraknie widowiskowych strzałów w poprzeczkę czy perfekcyjnego podbijania piłki siatkowej. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

Program wystartował 17 października na Stadionie Energa Gdańsk. 

Informacje dla mediów:
Mateusz Golianek
e-mail: m.golianek@arskom.pl
tel. + 530 966 662

IMG 9350

Newsletter

Formularz kontaktowy