Killing Joke i Virgin rozgrzeją publiczność przed koncertem Guns N' Roses

Muzyczna #MocWrażeń 20 czerwca

Znamy już support koncertu Guns N' Roses. Na scenie fani będą mieli okazję obejrzeć Killing Joke oraz Virgin. Takiego wydarzenia polska scena muzyczna nie widziała od lat. 

Twórczość Killing Joke - ikony industrialnego rocka - to elektryzująca mieszanka rocka, inteligentnych tekstów i melodii new wave, z domieszką punkowego pazura. Muzyka Killing Joke podbiła serca fanów alternatywnej sceny muzycznej, a utwór „The Wait” coverowali giganci z Metalliki.

Publiczność zebraną na Stadionie Energa Gdańsk rozgrzeje również reaktywowany zespół Virgin z Dorotą Dodą Rabczewską. W grudniu 2016, pojawił się pierwszy teledysk promujący nową płytę do utworu pt. “Kopiuj-wklej”, który już okrył się złotem.

Koncert już 20 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk!

Bilety dostępne są na: livenation.pl

 guns koncert1.1

Początki Killing Joke sięgają 1978 roku, kiedy to zafascynowani wizją atomowej apokalipsy i rodzącej się kultury punków założyli zespół, w skład którego weszli: Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson. Niezwykle charyzmatyczny wokalista i widowiskowe palenie brytyjskiej flagi pozwoliło im się wybić z rzeszy powstających wtedy zespołów. Komercyjny sukces zapewnił im utwór „Love Like Blood” z płyty "Night Time" z 1985 roku, chociaż fani znacznie chętniej doceniają ich surowsze, bardziej alternatywne albumy.

Twórczości Virgin nie trzeba przedstawiać polskim fanom – zespół pojawił się na naszej scenie muzycznej 17 lat temu, zagrał na wszystkich znaczących festiwalach, zdobywając ponad 70 prestiżowych nagród, a co najważniejsze na zawsze zapisał się w  historii polskiej muzyki. 2016 rok był przełomem w historii Virgin. Po 10 latach liderka grupy  - Dorota Doda Rabczewska oraz założyciel Virgin – Tomasz Lubert, postanowili reaktywować zespół.  Do współpracy przy nowej płycie zaprosili wszystkich muzyków, którzy grali w kapeli na przełomie lat. Premiera czwartego albumu Virgin pt. “Choni” miała miejsce w listopadzie 2016 roku, natomiast w grudniu pojawił się pierwszy teledysk promujący płytę do utworu pt. “Kopiuj-wklej”, który w tej chwili osiągnał już status Złotej Płyty. 

Newsletter

Formularz kontaktowy