Komentarz live dla każdego kibica

Sprawdź audiodeskrypcję
na 91,5 FM

Jakie to uczucie - oglądać mecz na Stadionie i jednocześnie słuchać sportowego komentarza, jak przed ekranem TV? Taką możliwość daje komentarz live dla każdego! Wystarczy wziąć na mecz słuchawki i ustawić w telefonie radio na 91,5 FM.

Audiodeskrypcja, czyli werbalne przekazywanie wizualnych treści. Wykorzystywana jest nie tylko podczas widowisk sportowych, ale także w teatrze, muzeach czy galeriach sztuki. Audiodeskrypcję meczu wyróżnia szczegółowy opis akcji, podawanie dokładnej lokalizacji i zagrań piłkarzy biorących w niej udział i oczywiście opisywanie tego co dzieje się na trybunach.

To świetne rozwiązanie dla kibiców, którzy chcą znać każdy szczegół meczu, być na bieżąco ze sportowym komentarzem i jeszcze bardziej poczuć #MocWrażeń. Komentarz rozsyłany jest drogą radiową. Wystarczy przynieść ze sobą małe radio lub smartfon ze słuchawkami, a następnie ustawić je na częstotliwość podaną przez organizatorów.

Pierwszy mecz z audiodeskypcją na Stadionie Energa Gdańsk rozegrany został w 2013 roku. Od tego czasu na gdańskim obiekcie odbyło się 77 spotkań z komentarzem audiodeskrypcyjnym. Były to mecze Lechii Gdańsk w Ekstraklasie, Pucharze Polski oraz mecze towarzyskie, a także 3 spotkania towarzyskie Reprezentacji Polski: z Litwą, Grecją i Holandią.

Najwięcej emocji dostarczały występy Daniela Łukasika i Dominika Furmana w jednej drużynie, ponieważ z wysokości trybun wyglądają identycznie, trzeba było szczególnie uważać, by się nie pomylić - mówi Paweł Plecha, jeden z audiodeskryptorów. - Podobnie jest z zawodnikami Jagiellonii, których numery na koszulkach często zlewają się z ich strojami. Natomiast jeśli chodzi o mecze to najbardziej zapadły mi w pamięć spotkanie Lechii z Ruchem w 2014 roku. Mecz zakończony remisem 3:3. To spotkanie było jak najlepszy thriller, bowiem co chwila oglądaliśmy niespodziewane zwroty akcji. Niezwykły był również mecz z Juventusem, ponieważ wtedy mogłem skomentować grę takich piłkarz jak Buffon, Pogba czy Khedira. To było spełnienie kibicowskich marzeń. Szczególnie wspominam też mecz Polska-Holandia, któremu towarzyszyła atmosfera nadchodzącego turnieju we Francji - dodaje.

Sprawdźcie audiodesrypcję z meczu z Górnikiem Zabrze:

 

Newsletter

Formularz kontaktowy