Konferencja prasowa RUGBY na PGE ARENIE

 

10 czerwca na bursztynowym stadionie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Adamowicza, marszałka Jana Kozłowskiego, prezesa PZR K.Liedela, prezesa Lechii B.Jancena oraz trenera i zawodników reprezentacji Polski, którzy w poniedziałek wrócili z węgierskiego Esztargom, gdzie wygrali pierwszy turniej ME (drugi to ten w Gdańsku

Już wkrótce na stadionie przy ul. Traugutta nie lada emocje czekają miłośników rugby. 20 i 21 czerwca w Gdańsku rozegrane zostaną mecze drugiego turnieju dywizji A. Trzy najlepsze drużyny zakwalifikują się na turniej kontynentalny eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016, a zwycięzca dodatkowo awansuje do Grand Prix Series, czyli grona 12 najlepszych ekip w Europie. Pierwszy krok w kierunku zwycięstwa nasi reprezentanci już zrobili, wygrywając turniej na Węgrzech.

O zbliżającym się turnieju podczas specjalnej konferencji prasowej opowiedzieli dziś Krzysztof Liedel – Prezes Polskiego Związku Rugby, Krzysztof Folc – trener reprezentacji Polski w rugby 7 i Piotr Zeszutek – członek reprezentacji Polski. W konferencji uczestniczyli również Jan Kozłowski – Prezes Ogniwa Sopot i Bogdan Jancen – Prezes Rugby Club Lechia Gdańsk. Gospodarzem spotkania był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkania opowiedzieli o sukcesie w węgierskim Esztargom, a także o nadchodzącym turnieju w Gdańsku. Zachęcali też do udziału w wyjątkowym wydarzeniu: próbie bicia rekordu świata w długości podania piłki. Impreza „Nawet Długi Targ jest dla nas za krótki” odbędzie się 17 czerwca o godz. 16.00. Zawodnicy rugby, ale też inni zaproszeni sportowcy i wszyscy chętni ustawią się tego dnia w tzw. „wachlarz”, tworząc szereg ciągnący się od Bramy Zielonej do Bramy Złotej w Gdańsku. Chodzi o to, by po stworzeniu „wachlarza” przesłać piłkę z jednego jego krańca na drugi.

Wspólna próba bicia rekordu to nie jedyna atrakcja przygotowana w ramach promocji gdańskiego turnieju rugby. 19 czerwca o godz. 19.00 na Długim Targu zaprezentują się wszystkie drużyny, które zmierzą się na stadionie przy ul. Traugutta. Oprócz biało-czerwonych zobaczymy: Ukrainę, Izrael, Mołdawię, Węgry, Cypr, Szwecję, Litwę, Danię i Czechy. Prezentacja drużyn połączona będzie z oficjalnym otwarciem turnieju.

Wstęp na wszystkie mecze 20 i 21 czerwca jest bezpłatny.

 

Newsletter

Formularz kontaktowy