Lechia Gdańsk zremisowała na Stadionie Energa Gdańsk

#Tutaj kibicuję

Biało-Zieloni podzielili się punktami z Koroną Kielce w meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze zremisowali 0:0 i pozostają nadal na czwartym miejscu w tabeli.

Niedzielne spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk nie należało do najlepszych. Korona miała szansę wygrać w Gdańsku. Jednak w bramce Lechii bardzo dobrze spisywał się Dusan Kuciak, co uratowało gdańszczan.

Biało-Zieloni szukali okazji grając skrzydłami, ale tym razem tylko jedna strona funkcjonowała poprawnie. Dobrze radził sobie Lukas Haraslin, grający na prawym boku, natomiast wspierający Lechię z lewej strony, Sławomir Peszko nie był tak pomocny, jak w ostatnich meczach.

Losy gry próbował zmienić Rafał Wolski, jednak i on nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Korony. Kielczanie grali ostro i odważnie. Pomimo kontuzji w składzie oraz przesłanek o odejściu Macieja Bartoszka, pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Remis oznacza dla Lechii Gdańsk trudną walkę o mistrzostwo Polski. W kolejnym spotkaniu z obecnym liderem - Jagiellonią Białystok nie zagra Rafał Janicki i Ariel Borysiuk, którzy pauzują za kartki.

Newsletter

Formularz kontaktowy