Podsumowanie meczu Polska -Meksyk

Kolejny mecz Reprezentacji Polski na bursztynowym stadionie

Stadion Energa Gdańsk znów przyodział Biało-Czerwone barwy. Reprezentacja Polski po raz kolejny przybyła do Gdańska, aby rozegrać mecz towarzyski. Spotkanie zakończyło się niestety porażką 0:1.

Meksykanie od samego początku utrzymywali się przy piłce. Już w 5 minucie oddali pierwszy strzał na bramkę, który obronił Wojciech Szczęsny. 13 minuta okazała się dla Polaków pechowa. Meksykanie zdobyli gola. Strzelcem bramki na wagę zwycięstwa został Raul Jimenez.

Polacy ożywili się pod koniec pierwszej połowy, jednak zabrakło konsekwencji i właściwego wykończenia akcji. W drugiej połowie Biało-Czerwoni narzucili szybkie tempo, aby nadrobić straty. 57 minuta przyniosła efektywną akcję Macieja Rybusa, która niestety okazała się nieskuteczna. Na kwadrans przed końcem na boisku pojawił się długo wyczekiwany Kuba Błaszczykowski. Ostatnie minuty spotkania nie zmieniły jednak wyniku meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.