Podsumowanie sezonu Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk na Stadionie Energa postawiła prawdziwą twierdzę - w Gdańsku byli niemal niezwyciężeni

Za nami sezon 2015/2016 Ekstraklasy. Po rundzie wiosennej Lechia Gdańsk z 32. punktami uplasowała się na 5. miejscu w tabeli. Pierwsze trzy miejsca przypadły Legii Warszawa, Piastowi Gliwice oraz KGHM Zagłębie Lubin, ostatnim zespołem, który zagra w Lidze Europejskiej jest Cracovia, która zajęła 4. miejsce.

Lechia Gdańsk z 37 rozegranych meczy wygrała 14, 10 zremisowała, a 13 przegrała. Najlepiej Biało-Zieloni radzili sobie podczas gry w Gdańsku, to właśnie na Stadionie Energa Gdańsk wygrali większość rozegranych meczów - aż 11 spotkań zakończyło się wygraną, 4 remisem, a 3 przegraną. Piętą Achillesową Biało-Zielonych bez wątpienia była gra wyjazdowa.

Trener Piotr Nowak nie wyklucza zmian w przyszłym sezonie, przede wszystkim będzie stawiać na jakość i wzmocnienie drużyny. Podczas Gali Ekstraklasy spośród piłkarzy Lechii Gdańsk najlepiej oceniony został Flavio Paixao, który został nominowany w kategorii napastnik sezonu (ostatecznie uplasował się na 5. pozycji). Natomiast dziennikarze "Przeglądu Sportowego" wyróżnili Milosa Krasicia i Michała Maka.

Przez cały sezon kibice licznie towarzyszyli drużynie, średnio na meczach Lechii Gdańsk na Stadionie Energa pojawiało się 12 815 kibiców, z czego najwięcej, bo 22 415, podczas meczu z Legią Warszawa 11 maja 2016! Łączna frekwencja to 230 657 kibiców na 18 spotkaniach na bursztynowym stadionie. To doskonały wynik, z czego jesteśmy dumni! Więcej widzów pojawiało się tylko na meczach Legii w Warszawie oraz Lecha w Poznaniu.

Kolejny sezon Ekstraklasy 2016/2017 rusza już w lipcu.

Newsletter

Formularz kontaktowy