Stadion Energa Gdańsk na rosyjskiej konferencji dotyczącej ekologii

Nowoczesne stadiony przyjazne środowisku

W ubiegły piątek wystąpiliśmy na konferencji "Okrągły Stół - wyzwania ekologii" w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku. Przedstawiciel Stadionu Energa Gdańsk mówił o ekologicznych rozwiązaniach stosowanych w sporcie.

Imprezy masowe gromadzą rocznie 24 miliony osób. 57% z nich to wydarzenia sportowe. Pole do stosowania ekologicznych rozwiązań jest więc ogromne. Tak jak korzyści płynące dla środowiska.

Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR na przykładzie nowoczesnych stadionów opowiadał jak sportowe obiekty mogą dbać o ekologię. Przedstawił rozwiązania zastosowane na gdańskim stadionie takie jak komputerowy systemem regulacji wykorzystania energii, regulacji temperatury czy systemem wykorzystania wody deszczowej. Dyrektor działu społecznej odpowiedzialności biznesu mówił także o polityce aktywnego przemieszczania się na stadion, do którego zachęca gdański obiekt, a także o praktykach stosowanych przez zagraniczne obiekty i organizacje sportowe.

Konferencja promowała Rok Ekologi w Rosji oraz 100 lat ochrony środowiska w Rosji. Organizatorem wydarzenia był Rossotrudnichestvo oraz rosyjskie rezerwaty przyrody. 

 IMG 8588

Newsletter

Formularz kontaktowy