#Tutajw2017 – edukacyjne i społeczne projekty CSR

Podsumowanie roku na Stadionie Energa Gdańsk

Wspieramy edukację dzieci i młodzieży. W tym roku organizowaliśmy inicjatywy wspierające rozwój przedsiębiorczości, naukę konstruktywnej dyskusji czy budowanie pozytywnych relacji w grupie.

Razem z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER współpracowaliśmy przy projekcie „Lekcje Przedsiębiorczości” (http://bit.ly/2AikBKR). W ramach inicjatywy młodzież z gdańskich gimnazjów poznawała specyfikę biznesu na przykładzie funkcjonowania Stadionu Energa Gdańsk. Przez kila miesięcy przygotowywała projekty biznesowe dedykowane bursztynowemu stadionowi, które przedstawiła podczas finału projektu.

Zaprosiliśmy do nas także Fundację Pozytywne Przykłady, która dzięki współpracy z wieloma firmami pokazuje młodzieży różnorodne ścieżki rozwoju kariery. Uczniowie odwiedzili nasz stadion dwa razy. Poznali charakterystykę obiektu i różnorodność prac wykonywanych na stadionie.

Na gdańskim obiekcie organizujemy też projekty dla najmłodszych. Przykładem są warsztaty „Pozytywnego Kibicowania” (http://bit.ly/2BQZX1G), podczas których dzieci ze szkół podstawowych uczyły się jak zachowywać asertywność w problematycznych sytuacjach  oraz jak świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje.

Prowadziliśmy również Lekcje Przedsiębiorczości dla dzieci z okolicznych szkół podstawowych. Pokazywaliśmy najmłodszym kto  pracuje na stadionie, kto czuwa nad organizacją meczów i imprez, jak dbać o stadion.

Każdego roku staramy się wspierać jak najwięcej akcji charytatywnych. W 2017 r. wzięliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przeznaczyliśmy na akcję bilety VIP na mecz Lechia Gdańsk – Arka Gdynia. Pierwsze derby na Stadionie Energa Gdańsk. Uczestniczyliśmy także w Szlachetnej Paczce współpracując przy tym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

W ramach działań charytatywnych organizowaliśmy na stadionie kolejną edycję Wielkiego Meczu Charytatywnego, którego celem była pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. W pojedynku pod hasłem #PodajDalej zagrali przyjaciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz drużyna Telewizji TVP (http://bit.ly/2B9H1xU). Na boisku wystąpiły takie giwazdy jak: tyczkarka Anna Rogowska, siatkarz Wojciech Grzyb czy aktor Marcin Mroczek.

W styczniu i październiku gościliśmy uczestników charytatywnej Kolacji Szefów Kuchni, której celem była integracja trójmiejskich Szefów Kuchni, promowanie lokalnej gastronomii i dzielenie się pasją do gotowania. Imprezom towarzyszyły zbiórki funduszy na pomoc osobom dotkniętym rzadkimi chorobami genetycznymi.

Tradycyjnie już, jak co roku w grudniu, gościliśmy pod stadionem kilkaset Mikołajów, Śnieżynek i Elfów na wyjątkowych maszynach. To w ramach akcji Mikołaje na Motocyklach (http://bit.ly/2BgEezN), która od 15 lat pomaga dzieciom w szpitalach i domach dziecka zbierając środki na ciepłe posiłki dla podopiecznych.

W ramach wspierania prospołecznych projektów honorujemy ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz Gdańską Karta Dużej Rodziny. W 2017 roku dzięki temu odwiedziło nas prawie 200 rodzin.

Newsletter

Formularz kontaktowy