Wizyta mauretańskiego dziennikarza

 

Na PGE ARENIE gościliśmy dzisiaj Mohamed’a Fall Oumeir, Dyrektora wpływowego dziennika mauretańskiego „La Tribune”. Głównym celem wizyty studyjnej jest promocja Polski wśród przedstawicieli środków masowego przekazu w Mauretanii oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski. Współpraca gospodarcza z Mauretanią została ożywiona poprzez niedawną wizytę Marszałka Senatu Pana Bogdana Borusewicza, któremu towarzyszyła grupa 40 polskich przedsiębiorców. W tym roku przypada również 50 letnia rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych polsko-mauretańskich. Z tej okazji Ambasada RP zamierza zorganizować szereg wydarzeń artystyczno-promocyjnych.  

Wizyta dziennikarza będzie podstawą do publikacji materiałów skierowanych do elit politycznych i kulturalnych, mediów oraz licznych osób o nastawieniu proeuropejskim w Mauretanii. Dziennikarz liczą również na nawiązanie współpracy z licznymi organizacjami w Polsce.

Gość zwiedził PGE ARENĘ, oto co powiedział po wizycie

 "Przyjazd do Gdańska to dla mnie podróż do najnowszej historii  wolności tego regionu Europy. Obecnie każdy naród na świecie podąża krokiem Solidarności. Ma to wpływ również na to co dzieje się w naszym świecie. Mauretania jest krajem arabskim, afrykańskim i jest oddalona od Polski, jednak z wielką ciekawością tu przyjechałem zobaczyć tę historię i tę powstającą nowoczesność. Postrzegam Polskę jako kraj nowoczesny i dobrze rozwinięty, który potrafi docenić swoją spuściznę i nie odcina się od przeszłości.W Mauretanii jeszcze pięć lat temu najbardziej popularne były siatkówka i koszykówka, jednak globalizacja robi swoje. Piłka nożna wygrywa roiwnież z Mauretanii, kibiców piłkarskich przybywa co zauważa również La Tribune. PGE ARENA oczywiście przewyższa każdy stadion w Mauretanii. Nie co się dziwić, na PGE ARENIE było organizowane między innymi EURO2012, Polska liczy ok 40 mln miekszańców, tymczasem Mauretania jest krajem pustynnym i liczy niecałe 3 mln. Porównując PGE ARENĘ do innych stadionów ze świata, podobieństwa widzę ze Stade de France. Najbardziej podoba mi się piękny kształt stadionu oraz prawdziwa naturalna murawa, czego u nas w Mauretanii nie ma. Duże wrażenie robi również wysoki poziom bezpieczeństwa stadionu."

 

DSC 0099

Newsletter

Formularz kontaktowy