Wygrywaj nagrody, zdobywaj pieczątki – Dzień Dziecka na Stadionie Energa Gdańsk

Niesamowite nagrody czekają na śmiałków, którzy pokonają Ścieżkę Przygody i Olimpiadę Dzieci

Przy Stadionie Energa Gdańsk szykuje się dzień pełen #MocyWrażeń. Chodzi oczywiście o 29 maja, kiedy to na terenach przystadionowych odbywać się będzie festyn rodzinny „Gdańsk Dzieciom”. Szykuje się ponad 100 atrakcji, 15 drużyn sportowych i… 2 gry miejskie z nagrodami!

Pierwsza z gier, Olimpiada Dzieci, obejmuje wyzwania sportowe. Znajdziecie tu takie aktywności jak wyścigi na dmuchanych tubach, hokejowy strzał, tor parkour, ćwiczenia z piłki nożnej czy tenisa, a także zaskakujące bierki XXL i grę w puszki! Tylko dla prawdziwych śmiałków będzie wyzwanie cieszące się w zeszłym roku dużym powodzeniem - „Załóż sito trenerowi”. Celem gry jest strzelenie gola pomiędzy nogami trenera, co wcale nie jest łatwą sprawą… Dzięki zadaniom przygotowanym przez trójmiejskie drużyny, podczas pokonywania Olimpiady Dzieci będzie można poznać najróżniejsze dyscypliny sportowe od piłki siatkowej, tenisa i koszykówki, po ultimate frisbee, lacrosse czy rugby w oryginalnej grze w „rugby tag” (której celem jest zdobycie przyłożenia w polu punktowym, a pomagać sobie można poprzez zrywanie znaczników, tzw. tagów, wiszących przy biodrach przeciwników).

Ścieżka Przygody, druga z gier miejskich przygotowana na Dzień Dziecka, zawiera zadania naukowe, ekologiczne i sprawnościowe. Wiele atrakcji przygotowała Grupa GPEC. Młodzi naukowcy będą mogli zbudować swój własny wiatrak i sprawdzić jak zachowuje się w tunelu, zmierzyć napięcie na panelach fotowoltaicznych, zobaczyć jak działa ciekły azot i dowiedzieć się, co się stanie z balonem na Księżycu. Grupa Energa zaprosi wszystkich ciekawskich do kosmicznego Energobusu, w którym tajemnice związane z produkcją prądu staną otworem, a w stacji Loopy’s World będzie można sprawdzić swoją celność. Będziemy również robić bańki mydlane, bawić się ogromną kolorową chustą, rzucać piłkami pomiędzy płachtami i wiele, wiele więcej!

A po zabawach, czas na nagrody. Przy każdej stacji będzie można otrzymać pieczątkę. Żeby otrzymać upominek, należy zebrać 8 stempelków z określonej gry miejskiej. Ulotki do zbierania pieczątek wraz z mapkami będzie można otrzymać na całym terenie festynu, a mini nagrody będą do odbioru w autobusie nagród. Gry miejskie trwają od 12:00 do 16:00. Do wzięcia udziału w walce o nagrody główne, potrzeba jak najwięcej pieczątek i dobry pomysł na hasło, zachęcające dzieci do uprawiania sportu. Zwycięzców wyłonimy o 16:30 na scenie, obecność obowiązkowa.

Jest o co powalczyć, sponsorzy przygotowali niesamowite nagrody.

W Olimpiadzie Dzieci wśród nagród znajdzie się rower ufundowany przez Grupę GPEC, 3 godziny przejażdżki zabytkowym tramwajem lub najnowocześniejszym autobusem od ZKM Gdańsk, a także voucher na 12 wejść do rodzinnego centrum rozrywki od Loopy’s World. Klub Sportowy Movement przygotował voucher na godzinną zabawę w Movement Arenie dla całej rodziny oraz możliwość zorganizowania zajęć WF dla klasy zwycięzcy, a Sport Park Przymorze przekazało 2 vouchery na darmowy miesiąc w szkółce, gdzie można się uczyć gry w piłkę nożną, tenisa lub badmintona.

Inne nagrody czekają na uczestników Ścieżki Przygody. Urodzinydlakazdego.pl zorganizuje dla jednego z laureatów niezapomnianą, tematyczną imprezę urodzinową, a laboratoriumsportu.com gwarantuje niesamowite wrażenia podczas sportowo-naukowych półkolonii. Loopy’s World również zaprasza na fantastyczną przygodę urodzinową, która pozwoli uczestnikom zostać np. małymi agentami. Wśród nagród będzie również voucher na darmowy miesiąc w szkółce Sport Park Przymorze oraz voucher do Movement Areny na godzinną rozrywkę, a Ziaja dostarczy pakiety kosmetyków.

Organizatorami wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk oraz ZKM Gdańsk, a głównymi partnerami Grupa GPEC oraz InvestGda.

ulotki dzien dziecka

Regulamin konkursu Olimpiada Dzieci

Regulamin konkursu Ścieżka Przygody

Newsletter

Formularz kontaktowy