Życie jak dobry mecz - spotkanie z Włodzimierzem Lubańskim i Michałem Olszańskim

„Życie jak dobry mecz” to pełna pasji opowieść o futbolu. O sukcesach, sławie, ciężkiej kontuzji, która odebrała nadzieję i o odrodzeniu

Wydawnictwo Literackie i Stadion Energa Gdańsk zapraszają na konferencję prasową z udziałem Włodzimierza Lubańskiego i Michała Olszańskiego, autorami ukazującej się właśnie biografii piłkarza zatytułowanej „Życie jak dobry mecz”. Podczas konferencji będzie możliwość przedpremierowego kupienia książki i zdobycia autografu legendy polskiej piłki. Wstęp wolny, na spotkanie zapraszamy wszystkich kibiców, którzy posiadają bilet na mecz.

Konferencja odbędzie się 1 czerwca o 18.45, tuż przed meczem Polska-Holandia w FUN ARENIE, zlokalizowanej na terenie stadionu. Wejście do FUN ARENY znajduje się od strony parkingu P5, niedaleko bramy nr 10.

Włodzimierz Lubański w rozmowie z Michałem Olszańskim  powraca do dzieciństwa na Śląsku, kiedy nie liczyło się nic innego, jak tylko możliwość biegania za piłką po podwórku. Po kolei śledzimy rozwój jego kariery: od GZKS Sośnica Gliwice, przez GKS Gliwice aż po pierwszy poważny kontrakt z Górnikiem Zabrze, podpisany przez Lubańskiego w wieku zaledwie 15 lat.  Gdy miał lat 16, zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem. Podobnie jak liczba bramek zdobytych w oficjalnych meczach międzynarodowych, Lubański ma ich na swoim koncie 50.

Rywalizacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa, wielkie mecze Górnika w europejskich pucharach, Igrzyska Olimpijskie w Monachium i słynny mecz z Anglikami na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kiedy cała Polska wstrzymała oddech, widząc kontuzjowanego piłkarza znoszonego z murawy…

Wielkie postaci: Kazimierz Górski, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Zygfryd Szołtysik, Jan Tomaszewski. Złota era polskiej piłki w opowieści jednego z jej głównych bohaterów zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Jest to także opowieść o wyjeździe z kraju, o Belgii, która dla piłkarza stała się drugą ojczyzną, o rodzinie i pozaboiskowych pasjach. 

Michał Olszański – dziennikarz radiowy i telewizyjny. W radiowej Trójce opowiada o wydarzeniach sportowych  i przeprowadza wywiady z  nietuzinkowymi postaciami w audycji „Godzina Prawdy”. W TVP2 gospodarz „Magazynu Ekspresu Reporterów” i współprowadzący „Pytanie na Śniadanie”. Miłośnik muzyki reggae. 

Wydawnictwo Literackie - jedna z najbardziej zasłużonych i utytułowanych oficyn w Polsce. Założone w 1953 roku, od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Ważną częścią oferty WL są książki faktograficzne, a wśród nich - biografie słynnych sportowców. W 2014 roku nakładem WL ukazała się autobiografia Sir Alexa Fergusona, a na początku przyszłego roku do księgarń trafi autobiografia Johana Cruyffa.

 

 

Newsletter

Formularz kontaktowy