Zmiana organizacji ruchu i parkingów na mecz z Jagiellonią

#Tutaj kibicuję

W związku z organizowanym meczem w dniu 17.05.2017r. Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej. 

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 7 i10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących powszednich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej. 

Po zakończeniu meczu zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach autobusowych 148 w kierunku Żabianki SKM oraz 158 w kierunku Wrzeszcza PKP. Autobusy linii 148 zostaną podstawione na ul. „starej" Uczniowskiej, tuż przy wyjściu z tunelu stadionowego (przy posesji nr 23), natomiast autobusy linii 158 odjadą ze swojego stałego przystanku „Stadion Energa Gdańsk" [1988].

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:24 i 19:44 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:58  z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Newsletter

Formularz kontaktowy