Ekstra FAN / Ekstra FAN Ladies

Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies - projekt zdrowotny dla fanów i fanek piłki nożnej w wieku 35+, którym przeszkadza własna nadwaga. Razem z Lechią Gdańsk pomożemy Wam się jej pozbyć!

ekstrafan

 

  kolor ladies

 

Ramka

Zapraszamy kibiców!

Ekstra FAN oraz Ekstra FAN Ladies to projekty sportowo-zdrowotne, przygotowane wspólnie przez Stadion Energa Gdańsk, Ośrodek Promocji Zdrowia – Miasto Gdańsk oraz klubów sportowych - Lechii Gdańsk, Lotos Trefl Sopot, Wybrzeże Gdańsk oraz ERGO ARENĘ.

Zapraszamy osoby w wieku 35 - 60 lat, którym przeszkadza własna nadwaga (wskaźnik masy ciała - BMI >28, sprawdź swoje BMI ) do zmiany stylu życia na zdrowszy. Proponujemy mniej rutyny i wymówek, a więcej sportu. Wyzwanie jest duże - zredukowanie wagi ciała o 10 procent.

Rodzina – tak, praca - tak. Stres, mała aktywność fizyczna, a w konsekwencji obniżone samopoczucie – odradzamy!

Co w zamian? Iście męska alternatywa również dla Pań :) 3 miesiące ciekawych spotkań w "damsko-damskim" w ramach lub "męsko-męskim" gronie :) W programie: zajęcia z dietetykami, fizjologami, lekarzami, specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i żywienia, ostry wycisk no i przede wszystkim zajęcia ze sztabem trenerskim klubu sportowego.

Program trwa 12 tygodni. 2 spotkania w tygodniu z ćwiczeniami i warsztatami dla 33 mężczyzn (wtorki godz. 18-20 i soboty godz. 10-11) i oddzielnie 33 kobiet (środy godz. 18-20 i soboty godz. 09-10). Wystarczy zarejestrować się przez formularz on-line i przejść badania wstępne sprawdzające stan zdrowia. Po 12-tygodniowym programie sprawdzimy efektywność i trwałość zmian. Ostatnie badania odbędą się po 12 miesiącach od rozpoczęcia Projektu.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

Wymagana jest kaucja w wysokości 100 zł.

 

Podejmij wyzwanie ze swoim ulubionym klubem i obiektem sportowym !

Zapraszamy uczestników do komentowania na Twitterze #EkstraFAN

ico contactZasady uczestnictwa


Podstawowe kryterium to silna motywacja do zmiany - zarówno sylwetki, jak i stylu życia.
Projekt skierowany jest do mężczyzn/kobiet w wieku od 35 do 60 lat.
Wskaźnik masy ciała, czyli tzw. BMI (Body Mass Index), musi przekraczać wartość 28.
Chętni do udziału w projekcie mają obowiązek zapoznać się z regulaminem i potwierdzić zgodę z jego zapisami podpisem.

O zdrowotnych predyspozycjach do udziału w projekcie decyduje lekarz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, lekarz ma prawo zdecydować o niezakwalifikowaniu kandydata do projektu.

Uczestnik programu ma prawo, w szczególnych sytuacjach, do opuszczenia 3 spotkań. Kolejna absencja wyklucza z udziału w projekcie.

ico contactRekrutacja


Pierwszym etapem jest rejestracja za pomocą formularza online.


Obejmuje on następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, masa ciała oraz dane kontaktowe - adres e-mail oraz numer telefonu. Warunkiem rejestracji jest akceptacja treści oświadczenia zawartego w formularzu.

Rejestracja do kolejnych edycji prawdopodobnie w lutym 2018 roku.


Rozmowa rekrutacyjna.

Na rozmowę zaproszone zostaną osoby spełniające wskazane kryteria. Zaproszenie wysyłane będzie drogą e-mail na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym.

Spotkania odbywać się będą na Stadionie Energa Gdańsk lub ERGO ARENĘ w wybranych terminach.

Zaproszenia będą wysyłane na konkretne dni oraz godziny.

Spotkanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds aktywności fizycznej. Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie szczegółów 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie około 60 minut.

Do każdego programu zakwalifikowana będzie grupa 33 osób.


Informację o wyniku rozmów każdy uczestnik otrzyma na wskazany w formularzu on-line adres e-mail.

ico contactEtapy projektu

 
1) Zgłoszenie internetowe

Chęć uczestnictwa zgłaszana jest poprzez formularz on-line.


 2) Spotkanie rekrutacyjne – badanie wstępne

Zgłoszone osoby otrzymują zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne albo informację o niezakwalifikowaniu się do dalszych etapów.

 3) 12-tygodniowy Program

Zajęcia sportowe oraz warsztaty edukacyjne, które odbywać się będą 2 razy w tygodniu:

Poza wyjątkami zajęcia odbywać się będą na terenie Stadionu Energa Gdańsk (edycja IV Ekstra FAN i I Ekstra FAN Ladies) i na terenie ERGO ARENY ( edycja V Ekstra FAN i II Ekstra FAN Ladies)

Na zajęciach edukacyjnych poruszane będą tematy dotyczące wpływu aktywności fizycznej na samopoczucie i kondycję organizmu oraz zdrowych zachowań żywieniowych, które bez większego trudu czy wyrzeczeń można wprowadzić do codziennej diety.

Część Sportowa będzie poświęcona różnym formom aktywności fizycznej: zarówno takim, które uczestnicy mogą realizować samodzielnie, jak i w gronie rodzinnym (polecamy jako sposób na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie wzajemnych relacji). Co ważne, program będzie realizowany pod okiem doświadczonych trenerów Lechii Gdańsk.

Cel to o 10 procent mniejsza masa ciała, większa aktywność fizyczna i zdrowsza dieta.

 

4) Spotkania kontrolne - po 3 i 6 miesiącach od zakończenia Programu

Zarówno po 3, jak i 6 miesiącach od zakończenia Programu, będziemy chcieli zweryfikować Wasze samodzielne postępy i konsekwentne dążenie do celu, jakim jest zredukowanie masy ciała o 5 do 10 procent i utrzymanie wypracowanych, nowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w życiu codziennym.

W razie pytań - prosimy o wiadomość na adekwatny adres e-mail: EkstraFAN@arenagdansk.com ; EkstraFANLadies@arenagdansk.com

Kontakt dla mediów pr@arenagdansk.com

 
     Organizatorzy

Znak Stadion ENERGA poziom biale tloOPZ nowe logo 
               LG Herb            Ergo Arena logo CMYK horizontal

    

      Projekt wspierają

     Gdansk logo     PTPZ1   Trefl Gdansk    29.LogoTreflSopot  logo Wybrzeze 80x69

 

    

 

Newsletter

Formularz kontaktowy